Moje myšlenky

19. září 2018 v 12:20 | myred |  Deníček
Ahoj přátelé,
já vím, že nejsme teď moc aktivní, ale v poslední době mám nějakou nostalgickou náladu a je mi z toho smutno. Vracím se k věcem, které se mi staly, Ať už jsou dobré, nebo zlé. Vracím se k chybám, které jsem udělala. A teď, s odstupem času už vidím ty chyby, které jsem předtím neviděla. Vím, co jsem měla udělat jinak, ale už je to k ničemu. Často si v hlavě přehrávám scénáře, co by se stalo, kdybych to všechno udělala jinak. Ale to už nikdo neví a je to jedno.
Všechno ve mně tak nějak vyvolává vzpomínky. Nemůžu jít na vlakáč bez toho, abych nehledala naše místa a nevracela se ke vzpomínkám. Nemůžu jít, nebo jet jen tak kolem kolejí, aniž bych nehledala ten vlak. Nemůžu jen tak zahodit ten pitomej řetízek, co mám na krku. Ale nejde jen o tohle. Často se vracím k tomu dítěti, kterým jsem kdysi byla. Nejraději bych se vrátila na základku. Byla tím bezstarostným dítětem. Řešila jenom to, jestli se na mě podíval kluk, který se mi líbil. Měla bych své kamarády pořád u sebe a měla bych toho nejlepšího třídního, jakého jsme vůbec mohli dostat. Často se k tomu dítěti vracím. Sleduju fotky, které jsem v tom věku pořídila. Vím, že to dítě pořád ve mně je. Někde schoulené, schované. Chci být zase tím dítětem. Chci, aby vyšlo na povrch. Chci mít zase oba dva dědy a chodit do hudebky a učit se na tu pitomou flétnu, kterou jsem tak nesnášela.
Ale to už je všechno pryč. To dítě ve mně je vystrašené a nešťastné, protože dospělost se mu ani trochu nelíbí...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mushroom Mushroom | Web | 20. září 2018 v 20:46 | Reagovat

Taky mám teď takovou zvláštní náladu. Takovou nijakou. Nevzpomínám sice na minulé chyby, jako ty, ale spíš se mi zdá o tom, co za chyby by se mohlo v budoucnu stát. A čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mě jich napadá a tím horší scénáře z toho vznikají. A tím hůř se pak cítím. Možná je to tím podzimem, kdo ví.
Každopádně ti přeju hodně štěstí abys tyhle myšlenky zapudila a začala zase myslet na něco hezkého! :)

2 Andey Andey | Web | 21. září 2018 v 21:38 | Reagovat

Když začnu vzpomínat na to, jaké to bylo a hledat chyby, kterým jsem mohla předejít a které jsem udělala, tak se vždycky v duchu o křiknu, že minulost nezměním, ale je dobrým ponaučením pro budoucnost. Teď vím, že příště v podobný situaci se zachovám jinak, než předtím. Snažím se myslet optimisticky a opakuji si si, že to bude dobré, a ono to dobré přece jen nakonec je, ale chce to čas.
Takže ti držím palce, aby ses vymanila z této nostalgické nálady. Veř, že minulost nezměníš a tím, že se jí budeš zabývat, tak zbytečně promarníš svůj čas.
Já vím. Asi nejsem nejmilejší. Doufám, že ti bude lépe. Mysli na něco hezkého. Zajdi s kamarádkami na kafe. Uvidíš, že bude lépe.

3 Hejkal Hejkal | Web | 21. září 2018 v 22:18 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím, také bych se nejraději vrátil do děckých let, ale jednu věc bych změnil určitě - svého otce - nemám s ním dobrý vztah. Zničil mi dětství takže jsem vlastně dítětem pořád, zůstává to ve mě snaží se to projevovat. Bohužel jsem kvůli tomu se staršími lidmi často nehezky konfrontován. :-(

4 Zuzulet Zuzulet | Web | 22. září 2018 v 11:36 | Reagovat

Minulosť sa zmeniť nedá iba ak sa s toho poučiť a hľadieť vpred do prítomnosti a budúcnosti :) Ja osobne viem aké sú niekedy spomienky a ako niektoré veci, ktoré sme spravili v minulosti dokážu bolieť, ale na druhej strane viem jedno, že teraz to už nezmením a musela som s tým zmieriť

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama